סימפלי יו – פיקוח על תפיסת דימוי הגוף

ביאליק 24, רמת השרון

office@simply-you.org

 

סימפלי יו – פיקוח על תפיסת דימוי הגוף

ביאליק 24, רמת השרון

office@simply-you.org

עדי ברקן בהרצאה מהפנטת בנושא דימוי גוף וכל האמת מאחורי עולם הפרסום

להזמנת הרצאה לחצו כאן

שלום רב,


חינוך והקניית ידע חיוניים על מנת לאפשר התמודדות וניהול חיים תקינים. כהורה לנערה מתגייסת ועם שנים של ניסיון מקצועי בתחום האופנה והפרסום, ברור לי כמו לך, כי נושא דימוי הגוף, ובעיקר אי השביעות ממנו, הוא המעסיק מספר אחד את מוחותיהם התמימים של ילדינו.


עדי ברקן


צלם אופנה ידוע מזה עשרות שנים. בין היתר גילה את סנדי בר, אסתי גינזבורג, מורן אטיאס, שרי גבעתי ועוד.
למד צילום בארה״ב והיה אחראי על עשרות הפקות אופנה - בארץ ובעולם. בין היתר לשערי מגזינים, קטלוגים, קמפיינים פרסומיים, תחרויות יופי ועוד עבור לקוחות שונים כגון הסוכנוית הבינלאומיות Elite, IMG ו-Ford.
משנת 2005 עדי משקיע את מירב הזמן, האנרגיה והמשאבים בפעילות ציבורית ובעזרה ללוקים בבעיות דימוי גוף והפרעות אכילה במסגרת עמותת simply you.

אני עוסק באופנה וצילום כבר 30 שנה. פגשתי וראיתי את כל מה שיש לעולם הזה להציע ויותר מכל, התבוננתי חסר אונים בהשפעותיו ההרסניות ב-20 שנה האחרונות. לפני 12 שנה התחלתי ביוזמה של ביצוע שינוי בתפיסת הדימוי הגופני הנשי, כפי שהוא מתבטא היום בכל אמצעי התקשורת והמדיה, והצלחנו להעביר בכנסת את חוק הפוטושופ.


במהלך העשור האחרון, במסגרת עמותת המרכז הישראלי לשינוי הרגלי אכילה אני נפגש ומרצה בפני בני נוער מכיתות ה' ועד יב', חיילים, חיילות וסטודנטים בכל רחבי הארץ ועלי להעיד, כי לדברי יש הרבה פעמים השפעה ומשמעות שכן אני בא מהשטח, מהתעשייה, מהעשייה ומעולם המפורסמים.


אני הייתי שם לכן אני יכול לספר בדיוק איך זה השפיע על כל עולם הדוגמנות האופנה ומשם את שרשרת האירועים עד למקום בו אנו לא מרוצים מהגוף שלנו, לא מרוצים ממה שאנו רואים במראה ואיך שאנחנו נראים. איך זה משפיע לנו על חיי היום יום? והכי חשוב מה עושים עם זה.


כולנו חשופים למסרים אבסורדיים שנוגעים לדימוי גוף מומלץ ואנחנו פוגשים בהם בכל מקום, כולל בחוברות צביעה ובבובות לגיל הרך. לצערי, המסר והמדד להצלחה בכולם הוא אחד – רזה הוא יפה, רזה היא נחשבת ומקובלת.


לאחרונה, לאור כתבות בנושא בכל אמצעי התקשורת המובילים, אנו מקבלים פניות בלי סוף מתלמידים, מורים, רכזי שכבה והורים, חיילות וחיילים, מפקדיי קורסים, מפקדיי בסיסים וחברות בבקשה להגיע, לדבר ולהציג בפניהם את האמת מאחורי הפרסומים, האמת באשר לדימוי הגוף והחשיבות בקריאה נכונה של המציאות.


משך המפגש: כשעה וחצי, כולל זמן לשאלות ופניות ככל שיידרש.

קהל: 50-800 משתתפים. גילאים 13-60+.

צרכים: מחשב מחובר להגברה ולמקרן. אינטרנט לא חובה, חיבור USB פנוי או כונן תקליטורים. Adobe Acrobat Reader PDF. כמו כן מיקרופון אם צריך, בהתאם למקום.

עלות: עפ"י מיקום וגילאים.

בהרצאה תלמדו כמה מכריע דימוי הגוף בתפקוד היומיומי של כולנו. החל בהצלחה בבית הספר, שייכות חברתית במקום העבודה והחשוב מכל, איך ובאיזו שפה לדבר עם ילדינו בעולם דיגיטלי המקיף אותם בשקר. ההתעסקות במראה החיצוני גוזלת בין 1-4 לשעות ביום ופוגעת בזמן אותו ניתן להקדיש לדברים החשובים באמת. אשמח להגיע ולהרצות ובכך להעניק לכם כלים, חוויה וגם מבט אחר על האמת מאחורי עולם הפרסום, האופנה והיופי שמשפיע על כולנו.


בברכה,
עדי ברקן – יו"ר ודוברהעמותה – "סימפלי יו – פיקוח על תפיסת דימוי הגוף" (בעבר "המרכז הישראלי לשינוי הרגלי אכילה"), אינה נתמכת ע"י אף גורם, מסחרי או פרטי מאז הקמתה בשנת 2005 ויחד עם זאת מעניקה סיוע יומיומי לעשרות נשים, נערות וילדים.

לצפייה בקטע קצר מההרצאה


לצפייה בהרצאה ב-TEDxIDC

Fashion Ideal Becoming Real - Adi Barkan - TEDxIDC Talk - May 25th, 2015


עמותת סימפלי יו - פיקוח על תפיסת דימוי הגוף (בעבר "המרכז הישראלי לשינוי הרגלי אכילה") הוקמה בשנת 2005 כמלכ"ר.


העמותה מלווה מאות נערות, נשים ומספר גברים הסובלים מבעיות של דימוי גוף/הפרעות אכילה (בולימיה, אנורקסיה וזלילה). הליווי והייעוץ הינו אישי. העמותה מספקת ייעוץ יומיומי נקודתי לעשרות פונים דרך המשרד והרשתות החברתיות. בעזרת הניסיון הרב והידע המעמיק שצברנו בזיהוי המחלה וסיבותיה אנו מכוונים את הסובלים לטיפול הנכון במהירות, ללא בירוקרטיה - כי כל יום הוא קריטי. מתן ייעוץ למשפחות ולהורים כיצד להתמודד ולתקשר עם ילדיהם בשפה שיבינו. עזרה בתרופות וגיוס תרומות עבור חולים ברגעי מצוקה.


1. העמותה יזמה את חוק הגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות הידוע כ-'חוק הפוטושופ', הראשון מסוגו בעולם. חוק דומה לחוק הישראלי עבר קריאה ראשונה בימים אלה בפריז, בירת האופנה. העמותה תמכה באיסור מכירת משלשלים ללא מרשם רופא ותמכה באשפוז כפוי נדרש לסובלים מהפרעות אכילה.
2. העמותה משתפת פעולה עם כל הגורמים הממלכתיים ומשרדי הממשלה הרלוונטיים על מנת להגביר את האכיפה של החוק ולחוקק חוקים נוספים שיגנו על הנוער מעיוות המציאות בעולם האופנה והפרסום.
3. העמותה מעבירה הרצאות וסדנאות בבתי ספר, קהילות נוער, בסיסי הצבא בכל הארץ, קהילות עירוניות ולקהילה העסקית על מנת לחנך כשמטרתנו למגר את המגיפה ולשנות את מודל היופי.
4. פעילות העמותה חוצה גבולות.
5. העמותה פועלת בקשר הדוק עם התקשורת הארצית והבינלאומית על מנת להעלות את המודעות למגיפה ולקדם את פתרונותינו המוכחים - יצירה, קידום והצגת מודלים בריאים, אלטרנטיביים וחדשים לחיקוי המהווים השראה לדימוי גוף בריא עבור העולם כולו.


מטרתנו - שינוי תעשיית האופנה והפרסום ואיחוד הצרכנים לעבר אמת בפרסום וקידום דימוי גוף בריא ואורח חיים מאוזן ועמידה בהוראות חוק הפוטושופ אותו יזמה העמותה.


השירותים שמציעה העמותה כגון ליווי, ייעוץ, חיזוק דימוי הגוף, הרצאות בבסיסי צה"ל ניתנו וניתנים לפונים ללא תשלום. אין גוף מסחרי, פרטי או ממשלתי התומך בעמותה מאז היווסדה. חולים או פונים מעולם לא נתבקשו לשלם עבור השירותים שהעמותה מספקת.


העמותה תשמח לכל עזרה אפשרית.